Białe ozdoby z masy solnej też są piękne! Masa solna – przepis podstawowy Składniki: szklanka soli drobnoziarnistej szklanka mąki 1/3 – 1/2 szklanki wody Wykonanie: Zmieszaj dokładnie sól z mąką.Katalog Joanna Sadowska, 2014-05-05LublinPrzyroda, ScenariuszeFormy terenu na mapie poziomicowej Lekcja przyrody Prowadzący: Joanna Sadowska-Pszczoła Dział programowy: Wędrujemy z planem i mapą w terenie Temat lekcji: Formy terenu na mapie poziomicowej. Cele lekcji: Cel ogólny: rozróżnianie form ukształtowania terenu na podstawie poziomicy Cele szczegółowe, uczeń: rozróżnia na podstawie mapy poziomicowej i ilustracji formy terenu, odczytuje wysokości bezwzględne na mapie poziomicowej, oblicza wysokości względne na mapie poziomicowej, współpracuje w zespole. Formy pracy: indywidualna, zespołowa Metody pracy: pogadanka, oglądowa – ilustracje krajobrazów (form terenu), praca praktyczna, praca z tekstem Środki dydaktyczne: ilustracje ( krajobrazy – formy terenu), podręcznik, karta rysunku poziomicowego, instrukcje do prac zespołowych PRZEBIEG LEKCJI: Faza wstępna: 1. Czynności organizacyjne 2. Wprowadzenie w tematykę zajęć – określenie celów i tematu lekcji Faza realizacyjna: 1. Formy terenu - uczniowie dokonują podziału form terenu, które zostają zapisane schematycznie na tablicy, - uczniowie rozpoznają na ilustracji poszczególne formy terenu, - nawiązanie do zadanej pracy domowej, w której uczniowie mieli określić, które formy terenu są wykorzystywane przez rolników pod uprawy. 2. Przypomnienie elementów pagórka - uczniowie wymieniają elementy pagórka i wskazują je na rysunku (tablica) 3. Wysokość bezwzględna i względna - uczniowie określają czym różni się wysokość bezwzględna od względnej, - uczniowie określają w jakich jednostkach długości mierzona jest wysokość pagórka, wzgórza, góry, - uczniowie mówią jak nazywa się przyrząd do mierzenia pagórka 4. Praca z mapą poziomicową - uczniowie określają czym jest poziomica, - praca z mapą poziomicową (karta pracy): * zapoznanie uczniów ze sposobem tworzenia rysunku poziomicowego (rzutowanie), * uczniowie pracują w zespołach 2 osobowych i opracowują następujące zagadnienia: a) zaznacz na rzucie pagórka niebieskim kolorem stok łagodny, a zielonym stok stromy, b) odczytaj i zapisz co ile metrów (m) są poprowadzone poziomice, c) odczytaj i zapisz wysokość wierzchołka, d) odczytaj i zapisz na jakiej wysokości nad poziomem morza znajduje się drzewo, e) oblicz ile metrów wysokości względnej przejdzie turysta wędrujący od drzewa na wierzchołek pagórka. - uczniowie przedstawiają wyniki pracy zespołowej Faza podsumowująca: 1. Krótkie podsumowanie zajęć - przypomnienie najważniejszych zagadnień podejmowanych na lekcji 2. Praca domowa: - wklej do zeszytu kartę pracy, - zaobserwuj i opisz formy terenu występujące w twojej okolicy. Możesz je sfotografować lub narysować w formie szkicu. - praca dla chętnych: wykonaj z masy solnej lub z plasteliny model pagórka. Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.
Jeżeli chcemy, aby nasze aniołki zdecydowanie różniły się od tych dostępnych wszędzie, możemy pobawić się w łączenie masy solnej z innymi materiałami. Stojący aniołek z włosami ze sznurka Do zrobienia tego anioła potrzebne są: • masa solna, • papierowy stożek z grubego papieru, takiej wielkości jakiej ma być anioł, który oklejamy folią aluminiową, • wykałaczka
Miejskie Przedszkole Nr 11 "Krasnala Hałabały" w Jeleniej Górze Stonogi wykonują wulkany z masy solnej Stonogi wykonują wulkany z masy solnej i robią doświadczenie, jak wybucha wulkan. stonog Więcej zdjęć do pobrania
Z życia klasy 3 b Klasa 3 b weszła w ten rok szkolny z ogromną radością i chęcią do pracy. Już od września wzięła udział w konkursach: „Laurka dla bohatera”, „Model zwierzęcia zamieszkującego@g@ MODEL Mam zrobić model ucha ale nie mam pojęcia z czego i jak. POMOCY Mawr Posty: 542 Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00 Re: MODEL Post autor: Mawr » 9 lut 2006, o 15:49 Moze z masy solnej albo z plasteliny lub modeliny A ma to być przekroj? Całego ucha czy tylko jakiejs częsci? Ostatnio zmieniony 9 lut 2006, o 15:51 przez Mawr, łącznie zmieniany 1 raz. tagitsu Posty: 257 Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26 Re: MODEL Post autor: tagitsu » 9 lut 2006, o 15:50 o rany, ale zadanie ^_^ ja bym spróbowała z modeliny na twoim miejscu, powodzenia @g@ Re: MODEL Post autor: @g@ » 9 lut 2006, o 17:43 ma to być przekrój całego ucha. Dzięki :-) Ide robić. 3 Odpowiedzi 2979 Odsłony Ostatni post autor: Pac_ 2 maja 2014, o 20:23 4 Odpowiedzi 4643 Odsłony Ostatni post autor: przemogoody 16 gru 2015, o 09:24 3 Odpowiedzi 10429 Odsłony Ostatni post autor: ewok 6 paź 2015, o 19:06 3 Odpowiedzi 1785 Odsłony Ostatni post autor: Seeba 14 mar 2014, o 15:48 1 Odpowiedzi 7939 Odsłony Ostatni post autor: Prometeusz 5 paź 2015, o 11:23 Kto jest online Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości Fotorelacja z wykonania projektu szkolnego w klasie 5.Zaznaczone poziomice, szczyty, depresja oraz głębiny morskie. Do całości dołączona była legenda. Całość Wykonanie "W czasie deszczu dzieci się nudzą..." Jakże prawdziwe słowa piosenki.... Jednak i w taką pogodę można sobie czas urozmaicić :) Lepienie figurek z masy solnej z dziećmi to przednia zabawa :) Sama nie wiem komu bardziej się podobało :) Przepis i pomysł aniołka znalazłam na stronie Może i Wam się spodoba tak jak nam i spróbujecie się pobawić z dziećmi? Polecam Wam baaardzo :)Składniki na podstawową masę solną:1 szkl soli1 szkl mąki pszennej125 ml wodySkładniki na masę solna do małych elementów1 szkl mąki pszennej100g mąki ziemniaczanej1 szkl soli150 ml wodySkładniki na masę solną elastyczną (wyroby które schną na powietrzu)1 szkl mąki pszennej1 szkl soli125 ml wody2 łyżki rozpuszczonego wcześniej kleju do tapetSkładniki na masę solna do dużych modeli:1 szkl mąki2 szkl soli125 ml wodyWszystkie składniki należy dokładnie wyrobić tworząc elastyczna masę. Można ją barwić dowolnie lub malować farbami po wysuszeniu. Wyroby wykonane z masy solnej suszyć można na dwa sposoby. Najlepiej robić to w naturalny sposób pozostawiając na powietrzu. Minusem jest jednak czas. Może to trwać nawet do kilku dni (zależnie od wielkości figurek). Jeśli zależy nam na czasie umieszczamy wyroby na srebrnej blaszce (czarne z wyposażenia piekarnika mocniej i szybciej się nagrzewają) i suszymy w temp ok 70-75 stopni w piekarniku. Czas też zależny jest od wielkości więc należy sprawdzać co jakiś czas jak schną. Temperatura nie powinna być wyższa gdyż grozi to popękaniem zabawy :) A teraz słów kilka jak zrobić aniołka, a raczej 4 małe aniołki :)Potrzebować będziemy:- masa solna z przepisu podstawowego- barwnik niebieski- 2 spinacze biurowe złamane na pół- farby, brokat, pisaki- mała foremka do ciastek w kształcie serca- wyciskarka do czosnkuPrzygotować masę solą wg przepisu. Podzielić ją na dwie części. Jedną zafarbować na niebiesko. Białą pozostawić na czas obróbki niebieskiej w woreczku. Niebieska masę rozwałkować i wyciąć serduszkaSkleić je układając coś na wzór wachlarza łącząc z najwęższej strony. Ułożyć 2-3 warstwy zmniejszając na każdej warstwie ich ilość. Z białej masy wyciąć 4 serduszka. To będą skrzydełka. Można zrobić na nich wzorek np patyczkiem do szaszłyków. Skleić je razem cienkimi końcami i dokleić do sukieneczki aniołka. Połówkę spinacza biurowego wbić od góry w skrzydełka - to będzie nasza białej masy zrobić kuleczkę i przykleić pomiędzy skrzydełkami. To będzie główka aniołka. Wyciskarką do czosnku zrobić włosy z białej masy. Dokleić. Następnie formujemy 4 cieniutkie wałeczki - rączki i nóżki. Doklejamy je wg aniołka odstawiamy do wysuszenia lub suszymy w piekarniku ok 2 godziny. Po wysuszeniu dekorujemy go dowolnie np. farbami i brokatem. Z podanych proporcji wyjdą Wam 4 śliczne aniołki o wysokości ok. 13 cm. Miłej zabawy :)
Translations in context of "z masy solnej" in Polish-English from Reverso Context: Znajdziecie tutaj moje aniołki wykonane z masy solnej.
.